top of page
יוגה לנשים בהריון
נשים בהריון מתרגלות יוגה באבן יהודה
תנוחת הרקדן ביוגה להריון
הרצאה על תהליך הלידה

 

יוגה בזמן הריון תעניק לאישה תחושת מוכנות פיזית ונפשית לקראת הלידה.


תרגול יוגה בתקופה כה משמעותית בחיי האישה תתרום למוכנות הפיזית והנפשית הכרוכה בלידה ובתקופה שלאחריה. הריון הינו תהליך משמעותי שבו נשים עוברות שינוי פיזי ומנטלי. באמצעות התרגול הגוף יתחזק ויתגמש. תרגילי היוגה להריון מותאמים במיוחד למניעת בעיות נפוצות בהריון כבחילות, כאבי גב וכתפיים, בצקות ומצבי רוח משתנים. נלמד תרגילי נשימה מותאמים במיוחד ללידה, עם דגש על חיזוק שרירי רצפת האגן, הנעה של האגן, שיפור זרימת הדם אל אברי הרבייה, שחרור מפרקי הירכיים והגב התחתון, חיזוק הגב הבטן והרגליים, נשימה עמוקה והרפיה.

 

נתנסה בתנועה לזמן הצירים באופן שיתמוך בתנועת העובר כלפי מטה, בהרחבת האגן, בשימוש בכוח המשיכה באמצעות נשימות ותנועות מגוונות כך שהגוף המתורגל יוכל לבצע כמעט באופן אוטומטי במהלך הלידה עצמה.


באמצעות תרגול קבוע במהלך חודשי ההריון, תוכל האישה לעבור את התהליך כשהיא מוכנה יותר לקראת אירוע הלידה. הכנה של הגוף והנפש ללידה הם כלים רבי עוצמה ללידה ולתקופה שלאחריה. שיעורי יוגה לנשים בהריון ולאחר הלידה מותאמים במיוחד לתקופה זו בחיי האישה.

במפגשים ניתן דגש באופן אישי לכל אחת בהתאם לצרכיה.

באם את חווה צרבות , בחילות או מתמודדת עם טחורים, עצירות, נימול בידיים ותופעות נוספות שעלולות להתעורר בזמן ההריון, המומחיות שלי להתאים עבורך את התרגול  שיביא לך הקלה.

 

שיעורי היוגה לנשים בהריון החל משבוע 12.

השיעורים מועברים על ידי רותי ויינברג מורה בכירה ליוגה וליוגה בהריון ולאחר לידה.
ימי רביעי בשעה 20:30

 

תודות מתלמידות:

יוגה לנשים בהריון 

 

ע.א. 11.3.15

עם הרבה ממממ....סססס....הוא יצא..ביום רביעי בערב. היית איתי בנשימות!! תודה על הכל.

מ.ל. 6.5.15

היי רותי יקרה!!!
הייתה לידה מדהימה הרבה מעבר למה שציפיתי וחלמתי.
הצירים לא כאבו בכלל, עד לשלב צירי הלחץ זה לא הזיז לי.
פשוט התמקדתי בנשימות בכל ציר והוצאתי קול עם כל נשיפה וככה פשוט לא הרגשתי את הצירים. הייתי מאוד רגועה וממוקדת, האוירה הייתה כיפית ונעימה, המיילדות שלי היו מופלאות. נהנינו מהתהליך ומהדרך והכל התנהל מתוך הקשבה לגוף ולעצמנו ולמה שמרגיש נכון. צירי הלחץ היו מאוד אינטנסיביים וגיליתי בעצמי עוצמות וכוחות שלא חוויתי אף פעם. 
היה פשוט מדהים. אני רוצה להגיד לך תודה ענקית על השיעורים, בזכות ההכנה המדהימה הזו הייתה לי הלידה שרציתי. תודה!!!!

י.ר. 27.5.15
רותי יקרה, חוויתי לידה מדהימה חווייתית ועוצמתית , שחיברה אותי מהרגע הראשון לתינוקת המקסימה שלי. הגעתי לרותי דרך חברה שהיתה בהריון כמעט באותו שלב שאני הייתי. לא עשיתי שום פעילות גופנית כי לא הייתי במיטבי. לשמחתי החלטתי להירשם ליוגה ומצאתי את עצמי בשבוע 38 עדיין מגיעה לשיעורים ומופתעת כמה פעילה אני וכמה הגוף והנפש שלי נפתחים ומרגישים נפלא. 
בלידה שהתחילה בירידת מים ונגמרה בסוף בלידה ללא אפידורל הגוף שלי היה מוכן הרבה יותר בזכות שיעורי יוגה הם הכינו אותי פיזית ונפשית ועזרו לי להתגבר על הכאב ולשתף פעולה בצורה יעילה עם המילדות ולזכות בחוויה יוצאת דופן. לכן תודה ענקית רותי יקרה.

ת.ק. 3.2.16

היי רותילה,
לפני 6 ימים ילדתי את ביתי בכורתי.
הלידה ארכה זמן רב, יחד עם זאת הצלחתי למשוך המון זמן באופן טבעי והרגשתי שאני זורמת עם הקטנה ועם הקצב שלה. מה שעזר לי מאד במהלך הצירים החזקים זה התנועתיות, כמה שיכולתי הלכתי, נשענתי על קיר וקיבלתי הרבה מסאג' באזור הסאקרום בגב התחתון מבעלי שמאד תמך הזכיר לי לנשום ועזר. קולות ה"סססס" ו"ממממ" בנשיפות עמוקות והתרכזות באזור חיץ הנקבים ממש עזרו.
אז בהזדמנות זו תודה שוב על הכל, הטיפים והתרגול מאד עזרו ואני ממליצה לכולן לתרגל כמה שיותר!! נורא חשוב. נשיקות וחיבוק💜

נ.ט. 11.5.17

וואו הייתה לידה מהירה, ב 12 וחצי התחילו צירים תוך חצי שעה הפכו להיות במרווח של 2 דקות. שהגעתי לאיכילוב כבר הייתה פתיחה של 5 ובפתיחה של 8 כבר ביקשתי אפידורל. כשעתיים לאחר מכן ילדתי. לא ציפיתי שזה יהיה כזה מהר.
אני מאושרת בטירוף. תודה על הכל במהלך המפגשים שלנו.

ה.ו. 6.6.17
ילדתי לפני שבוע בלידה רגילה שלוותה ביומיים צירים.
רציתי להודות לרותי המקסימה שהרגיעה אותי לכל אורך הדרך עם כל החששות שלי.
אני כל כך שמחה שבחרתי לקחת את הקורס יוגה להריון בו למדתי המון טכניקות איך להתמודד עם הצירים שארכו לא מעט זמן.
הטיפ שלי עבורכן הוא להשתמש הרבה בצליל סססססס זה עזר לי מאוד. לקחתי נשימה והוצאתי לאט לאט את האויר עם סססססססס
זה פשוט עשה את הצירים יותר נסבלים. קבלו את הצירים באהבה ברוגע עם כל הכאב שבזה תשתמשו בטכניקות של רותי. זה מאוד עוזר 😊
אז שוב תודה לך רותי על הכל. נהנתי מכל רגע בשיעורים שלך, בקולך המרגיע והמהפנט, אני בטוחה שיעלי היא תינוקת רגועה גם בגלל היוגה שעברתי, לדעתי יש לזה קשר.

bottom of page