תקופת ההתבגרות הינה תקופה המלווה בשינויים פיזיים ומנטאליים המשפיעים על נערות באופן ניכר.
זהו גיל בו  מתרחש אחד השינויים המשמעותיים ומתחילה תקופה של גיבוש זהות עצמית חדשה. 

גיל בו  הנערות חוות, שינויים קיצוניים במצבי הרוח המתרחשים בפתאומיות כתוצאה מהשינויים ההורמונאליים וללא יכולת ויסות ושליטה.

נערות מתמודדות עם קשיים פיזיים, פתאום הגוף משתנה ולעיתים הן תופסות זאת כדבר שלילי, הן מביטות במראה ורואות את עצמן שהן העלו במשקל, לעיתים הן לתפוס את השינוי "ככיעור". הן עלולות להפסיק לאכול או להכנס למשטר דיאטה קיצוני במטרה לשמר את הגוף המוכר.

נערות רבות חוות מעברים מהירים בין קשת רחבה של תחושות ורגשות החל בשמחה נינוחות, עצב רוגז, כעס אי שקט ואף נדודי שינה. לכך יש השפעה על בני הבית ועל הסביבה הקרובה.

דימוי הגוף מתעצב בגילאים אלו ואיתו גם הדימוי העצמי. כדוקטורנטית החוקרת את תחום שינוי הדימוי העצמי בקרב נערות אני מביאה לשיעורים ידע מקצועי המשלב עבודת גוף דרך תרגילי היוגה, הנחייה להתמודדות במצבים ריגשיים שונים בעזרת תרגילי יוגה ממוקדים.
 

מתוך ניסיון רב שנים בעבודה עם נערות ובתרגול יוגה פיתחתי מערכי שיעור שבעזרתם  הנערות מצליחות להפחית מעצמן עומס ריגשי ולחצים שהן חוות ביום יום.
 דרך יוגה הן לומדות הקשבה וכבוד לגוף הנשי המתפתח, קבלה עצמית כמו גם יכולת התמודדות וחיזוק הביטחון העצמי.

מחקרים רבים כבר הוכיחו שלתרגול יוגה יתרון רב בהפחתת מתח, חרדה, שיפור איכות השינה, והאיזון ההורמונאלי.

תרגול יוגה כפי שנלמד אצלנו בסטודיו יכול להשפיע ולסייע להן ב:

  •  הפחתת מתח וחרדה

  •  הגברת יכולת הריכוז

  •  שליטה עצמית

  •  שיפור בדימוי הגוף ובדימוי העצמי

  • הגברת הבטחון העצמי

תלמידות כתבו:

צ.ז. מאוד נהניתי מהמפגשים שלנו והיה לי מאוד כיף והשתניתי מאוד מאז המפגש הראשון אני הרבה יותר מרוכזת בדברים שאני עושה ולוקחת דברים יותר בקלות תודה רבה על הכל רותי 💘

ר.ע. אני נהנתי מאד בכל המפגשים והיוגה עזרה לי להירגע אם זה מבחינת לימודים או כל דבר אחר שהלחיץ אותי. אני שמחה שהתחלתי לעשות יוגה ואני בטוחה שאמשיך גם בעתיד. תודה רבה על הכללל💝💝

ג.ו. רציתי להגיד תודה רבה על הכל, לימדת אותי הרבה ואני לוקחת איתי המון המון מהיוגה. באמת תודה על הכל.

השיעורים מועברים על ידי רותי ויינברג  PH.D Yoga Philosophy, מורה בכירה ליוגה לנערות, יוגה למבוגרים, יוגה להריון ולאחר לידה. חברת ארגון מורי היוגה בישראל, ארגון מורי הבריגהו יוגה בישראל, תלמידה של רונן כץ וד"ר אודי בילו.

 

בימי שני בשעה 18:00

יוגה לנערות תרגול שיווי משקל
יוגה לנערות כפיפה קדימה
יוגה לנערות
יוגה לנערות תנוחת הפיתול
יוגה לנערות תנוחת פיתול בשכיבה